Du kan ikke bruge rebild.dk i Internet Explorer. Du skal bruge en anden web-browser. Internet Explorer udgår i slutningen af 2021.

Selvbetjening

Spar turen til rådhuset! Vores selvbetjening har åbent 24 timer i døgnet hele året rundt. Og du kan bruge den hjemmefra.

Revalidering

Revalidering - afskaffet 1. feb. 2026

Revalidering er afskaffet fra 1. februar 2026.

Personer, der har fået bevilget revalidering senest 30. januar 2026, kan fortsætte i revalidering, indtil forløbet afsluttes efter de hidtil gældende regler.

Revalideringen er et tilbud om optræning, uddannelse eller arbejdsprøvning i virksomheder. Det er et tilbud, som skal hjælpe dig, som har begrænsninger i arbejdsevnen, tilbage i arbejde igen via den korteste vej.

Revalidering kan kun gives, hvis ikke man kan benytte andre tilbud så som ordinær uddannelse, virksomhedspraktik eller løntilskudsjob for at komme i arbejde. Der skal også være en realistisk mulighed for, at du med en revalidering kan komme tilbage i arbejde igen. 

Læs også om revalidering på borger.dk

Monsido - statistik

Cookieinformation

Muni ver. 2.0